DEPREM TESTİ

deprem dayaniklilik testi raporu deha muhendislik

Eviniz, İşyeriniz, Apartmanınız, Siteniz, Okul, Hastane, Poliklinik, Tüm Eğitim Yapıları, Sağlık Yapıları, Her Çeşit Üretim Tesisleri, Fabrikalar, Tüm Kamu Binaları, Spor Salonları, Her Çeşit Bina ile Özel Yapıların Deprem Testi için İSTANBUL Merkez olmak Bölgelerinin tamamında ve özel projeler için Tüm istanbul genelin’ de uzman kadromuz ile sizlere DEHA Mühendislik Kentsel Dönüşüm uzmanlığı, olarak hizmet veriyoruz.

 

Binalarınızın DEPREM TESTİ için Yapılan Çalışmalar :
Binanın oturduğu Zemin durumunu belirlemek için Zemin Etüdü hazırlanır.
Binanın mevcut durumu için BİNA RÖLEVESİ çizilir.
Zaman içinde depremlerden, yapı malzemesinden, çevresel koşullar nedeni ile Binada oluşmuş Yapısal Hasarların tespit edilir.
Binadan yeter sayıda Karot ile Beton numune alınarak numunelerin Yapı Laboratuvarında testleri yapılır; Bina Beton Dayanımı belirlenir.
RÖNTGEN Aleti ile Betonarme Taşıyıcı elemanlardaki demirlerin çap, adet, aralıkları belirlenir.
Betonarme Taşıyıcı elamanların bazılarında sıyırma işlemi yapılarak Demirlerdeki pasın buna bağlı taşıyıcı elamanlardaki zayıflamalar tespit edilir.
Bilgisayara’ da Binanın 3 Boyutlu Modeli tasarlanır; Binaya DEPREM Yükleri etki edilerek Bina Deprem Performansı Belirlenir.
Binada yapılan tüm çalışmalar ve elde edilen veriler ışığında BİNANIZA ait DEPREM TESTİ RAPORU hazırlanır.
DEHA Mühendislik,Bakanlık Yetkili Kuruluşu Uzman Kadrosu ile kısa sürede Binanızın Deprem Dayanımını belirleyerek binanızın Deprem Riskini belirlersiniz. Binanıza Deprem Testi yaptırmak için bizi arayabilir yada ilgili başvuru formunu doldurabilirsiniz Tıklayınız... Uzmanlarımız en kısa sürede size ulaşacaklardır.